X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

آخرین خبر از نوسان قیمت ماشین در ایران

1387/04/18 ساعت 04:52 ب.ظ

آخرین خبر از نوسان قیمت ماشین در ایران

ارزانی ماکسیما و روند صعودی قیمت پژو206 صندوق‌دار V9 از مهم‌ترین تغییر و تحولات بازار خودرو کشور طی هفته اخیر بود.

به گزارش شبکه خبر ، این در حالی است که برخی دیگر از خودروهای تولید داخل نیز با اندکی کاهش قیمت روبه‌رو شدند و برخی دیگر نیز ثبات را در نمودار قیمتی‌شان تجربه کردند. به گفته برخی نمایشگاه‌داران، خودرو پایتخت عواملی چون حذف سهمیه بنزین لوکس‌ها، کاهش تولید و همچنین نزدیک شدن به نقطه اوج مسافرت‌های تابستانی، حالتی ناپایدار را به بازار داده و هزار چندگاهی آن را بالا و پایین می‌کند.

* سیر صعودی قیمت 206 V9
هر چند خود ایران‌خودرویی‌ها کاهش تولید انواع پژو206 را انکار می‌کنند، اما برخی نمایشگاه‌داران پایتخت کمبود عرضه را از دلایل اساسی گرانی اخیر در بازار 206 ها می‌دانند. به گفته آنها هم‌اکنون برخی مدل های این خودرو مانند صندوق‌دار V9 و تیپ‌های 3 و 5 در بازار کمیاب بوده و عدم تعادل در میزان تقاضا برای این مدل‌ها، گرانی‌شان را در بازار رقم‌زده است به نحوی که هم‌اکنون V9 با قیمتی در حدود 19میلیون و 200هزار تومان در بازار داخل خرید و فروش می‌شود و صندوق‌دار V8 نیز 17میلیون و 500هزار تومان قیمت دارد. در میان مدل های هاچ بک هم، 206 تیپ 5 اگر موجود باشد با قیمت 17میلیون و 500هزار تومان به فروش می‌رسد در حالی که تیپ 3 این خودرو هم‌اکنون قیمتی برابر با 16میلیون و 200هزار تومان را در بازار داخل دارا است.، البته پژو206 تیپ 2 که به یکباره گران شد طی هفته جاری کمی ارزان شده و قیمت آن به 14میلیون و 700هزار تومان رسید. مدیرعامل ایران‌خودرو چندی پیش قیمت‌های فعلی انواع پژو206ها را عقلایی و منطقی خوانده بود.

* ثبات در بازار ارزان‌ها
پراید طی این هفته تغییر خاصی را در نمودار قیمتی خود تجربه نکرده و در بازار، با ثبات ماند. به نحوی که مدل بنزین‌سوز آن در رنگ متالیک، 8میلیون و 250هزار تومان قیمت دارد و پراید دوگانه‌سوز متالیک نیز هم‌اکنون با قیمت 8میلیون و 350هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. این در حالی است که پژو روآ دیگر خودرو زیر 10میلیون تومان تولید داخل هم هفته‌ای با ثبات را پشت سر گذاشت. این خودرو که به گفته برخی نمایشگاه‌داران پایتخت با اقبال چندانی نزد مشتریان روبه‌رو نیست در مدل بنزین‌سوزش قیمتی معادل 8میلیون و 300هزار تومان را دارا است و روآی دوگانه‌سوز هم‌اکنون با قیمت 8میلیون و 700هزار تومان در بازار داخل به فروش می‌رسد. روآ در مقایسه با پراید، مصرف سوخت بالاتری را دارد. هرچند که بنا بر ادعای ایران‌خودرویی‌ها، ایمن‌تر از پراید به حساب می‌آید.

* ماکسیما ارزان شد
ماکسیما ارزان شد و برخی نمایشگاه‌داران خودروی پایتخت این ارزانی را ناشی از قطع سهمیه سوخت آن می‌دانند. این محصول نیسان ژاپن که تیراژی اندک را در داخل دارد، طی هفته جاری 500هزار تومان ارزان شده و قیمتش به 41میلیون تومان در بازار داخل رسیده است. این خودرو بنا به مصوبه اخیر ستاد مدیریت حمل‌ونقل و مصرف سوخت از اول تیرماه جاری از دریافت سهمیه بنزین محروم شد.

*اندکی ارزانی برای ریو
گویا زانتیا قصد ندارد دیگر قیمتی زیر 30میلیون تومان را در بازار داخل ثبت کند. به نحوی که طی مدت اخیر همواره در فضای قیمتی میان 30 الی 30میلیون و 500هزار تومان سیر می‌کند. این خودرو که محبوبیت خاصی نیز به‌رغم قیمت گرانش دارد طی هفته جاری اندکی ارزان شده و قیمت آن به 30میلیون تومان در بازار داخل رسید. این در حالی است که ریو محصول کره‌ای و مونتاژی در سایپا نیز حدود 100هزار تومان ارزان و هم‌اکنون با قیمت 13میلیون و 900هزار تومان در بازار داخل به فروش می‌رسد. این خودرو حدود یک ماه پیش به یکباره جهش قیمتی 700هزار تومانی را تجربه کرده و قیمتش به 14میلیون در بازار رسیده است، ظاهرا عرضه کم ریو به بازار سبب گرانی در بازار این خودرو شده است.

*سمندها
در حالی که طی هفته جاری سمند معمولی با قیمت 13میلیون و 900هزار تومان در بازار داخل به فروش رسید، سمند LX با کاهش قیمت 100هزار تومانی مواجه شد. به نحوی که هم اکنون این خودرو قیمتی معادل 15میلیون و 800هزار تومان را در بازار داخل دارا است. سمند سریر هم که به تازگی به نمایندگی‌های ایران خودرو راه یافته است، هم‌اکنون قیمتی برابر با 24میلیون تومان را در این نمایندگی‌ها دارد و هنوز مشخص نیست که قیمت آن در بازار به چه رقمی برسد. سمند نیز که طی ماه‌های گذشته از امسال با کاهش تولید روبه‌رو شد ظاهرا با مشکل کمبود عرضه به بازار مواجه است و همین موضوع تعادل آن را با تقاضایش بر هم زده و موجبات گرانی اخیر را در بازار این خودرو فراهم آورده است. این در حالی است که سورن همچنان قیمتی برابر با 18میلیون و 150هزار تومان در بازار داخل دارا است و ایران خودرویی‌ها این قیمت را نیز منطقی می‌دانند!

*خبری از تندر ارزان نیست
در بازار تندر-90 نسیم ارزانی نمی‌ورزد و هر سه مدل این خودرو هم اکنون روزهای گرانی را تجربه می‌کنند.
بیان این موضوع که تولید و عرضه کم تندر-90 شرایط فعلی را برای بازار آن به‌وجود آورده، کلیشه‌ای است، اما به هر حال هم‌اکنون تندر-90 مدل E2 با قیمت 15میلیون تومان در بازار داخل خرید و فروش می‌شود. این مدل پرتقاضاترین مدل این خودرو در بازار به حساب می‌آید. همچنین تندر-90 E1 که نیمه فول محسوب می‌شود هم اکنون قیمت برابر با 13میلیون و 500هزار تومان را دارا است در حالی که مدل E0 آن بدون کولر با قیمت 10میلیون و 700هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo