X
تبلیغات
زولا

متن نامه پزشکان و فدراسیون وزنه‌برداری و پاسخ رضازاده

1387/05/04 ساعت 11:14 ق.ظ
 
 
وزنه‌برداری- همشهری آنلاین:
حسین رضازاده اعلام کرد علیرغم خواست میل باطنی خود از شرکت درمسابقات المپیک پکن انصراف می‌دهد

در پی درخواست موکد پزشکان، متخصصان،رییس فدراسیون، رییس کمیته فنی، سرمربی تیم ملی و سرپرست تیم‌های ملی وزنه برداری مبنی بر شرکت نکردن حسین رضازاده در مسابقات وزنه برداری المپیک پکن این قهرمان ملی و برنده مدال‌های متعدد جهانی اعلام کرد با وجود خواست قلبی و میل باطنی خود به توصیه و درخواست موکد پزشکان و متخصصان و مسئولان فدراسیون وزنه برداری از شرکت درمسابقات المپیک پکن انصراف می‌دهد

به گزارش واحد مرکزی خبر، از تهران متن نامه پزشکان و مسئولان فدراسیون وزنه‌برداری کشورمان به حسین رضازاده و پاسخ وی به این شرح است:

برادر عزیز آقای حسین رضا زاده

قهرمان محبوب جهان و المپیک

با سلام و آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون شما در هر حال و هر سنگر اعلام می‌دارد، رضا زاده عزیز، رضا زاده قهرمان و رضا زاده پهلوان، بر هیچ کس پوشیده نیست که شما برای کسب موفقیت، به اهتزاز در آوردن پرچم ایران و طنین انداز نمودن سرود جمهوری اسلامی طی چند سال گذشته چه زحمات و مشقت هایی را متحمل شده اید و برای رسیدن به این جایگاه با چه آسیب دیدگی ها و صدماتی روبرو شدید.

کسب بیش از 20 مدال طلای المپیک، جهانی، آسیایی و مسابقات بین المللی بی شک میسر نمی شد مگر با انگیزه ای فراوان، تلاشی وافر و همچنین توکل و توسل به خدا و ائمه اطهار که جنابعالی ضمن رسیدن به این مهم توانستید با بانگ یا ا بوالفضل (ع) مذهب تشیع را نیز به جهانیان بشاسانید.

کسب و حفظ عنوان قویترین مرد جهان طی 8 سال گذشته نیز جزو گنجینه و افتخاراتی بود که شما برای ملت شریف ایران بدست آوردید. مردم و مسئولین همگی به خلوص نیت و پاکی شما ایمان داشته و اذعان می دارند که حسین رضازاده بعنوان فرزند پاک میهن اسلامی دین خود را به ایران و ایران زمین و ایرانی در سرتاسر دنیا ادا کرده است.

حال در آستانه بازی‌های المپیک 2008 پکن و سومین هماورد بزرگ پیش رو باید درخواستی نمایم که مطرح کردن آن برای من و همکارانم، کادر فنی تیم ملی و پزشکان نیز بسیار سخت و دردناک است. اما چاره ای نیست چرا که ما حسین رضازاده ای سلامت می خواهیم نه مدالی به هر قیمت.

ما حسینی می‌خواهیم که بماند و الگویی شود برای تمام نونهالان و آینده سازان ایران زمین، حسینی که در اوج و با تنی سلامت بماند و در موقعیت و جایگاهی دیگر برای مردمش که همیشه شاد کردن آ نها مهمترین هدفش بوده تلاش نماید.

حسین جان گرچه این خواسته برای من سخت‌ترین درخواست در طول زندگی می‌باشد اما بخاطر خود تو و میلیون‌ها ایرانی که دوست دارند قهرمان و پهلوانشان را سلامت و پابرجا ببینند ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های فراوانی که برای سربلندی و افتخار ایران نمودید اعلام می‌دارم که به توصیه پزشکان و متخصصان و با توجه به آزمایشات انجام شده و گزارش پزشکان متخصص مبنی بر منع فعالیت سنگین و اضطراب آور توجه نموده و از حضور در بازی‌های المپیک 2008 پکن که مطمئنا دیداری سخت و سنگین خواهد بود انصراف دهید.

البته تا پیش از اعلام نهایی آزمایشات پزشکی و تشخیص دقیق آنان برای خود من هم قابل قبول نبود که قویترین مرد جهان از حضور در المپیک و کسب سومین طلا پا پس بگذارد، اما حال چاره‌ای جز این نیست و من همانند یک پدر که به چیزی جز سلامت فرزندش توجه ندارد از تو می‌خواهم که بخاطر خود، خانواده، علاقمندان و تمام ایرانیان این خواسته سخت اما جدی را بپذیری. با این امید که در سایر سنگرهای خدمت به میهن عزیز موفق و موید باشی.

ضمنا این تصمیم در کمیته فنی فدراسیون مطرح و مورد تایید قرار گرفته است.

بهرام افشار زاده، دکتر صادق دوست، پرویز جلایر، رئیس فدراسیون، پزشک معتمد فدراسیون، رئیس کمیته فنی، بهمن زارع، مسعود قاسمی، سرمربی تیم ملی، سرپرست تیم‌های ملی

--------------------------------------------

متن نامه حسین رضازاده قهرمان سنگین وزن وزنه‌برداری جهان به بهرام افشارزاده رئیس فدراسیون وزنه‌برداری جمهوری اسلامی ایران بدین شرح است:

جناب آقای افشارزاده

ریاست محترم فدراسیون وزنه برداری جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام،

عطف به نامه شماره 274/1457 مورخ 87/4/31 فدراسیون با امضای جنابعالی، پزشک متعمد فدراسیون، رئیس کمیته فنی، سرپرست و سرمربی تیم‌های ملی وزنه برداری، همانطور که اطلاع دارید، اینجانب از سنین نوجوانی و بیش از 15 سال است که در خدمت ورزش و کسب افتخار برای میهن عزیز و مردم گرانمایه این مرز و بوم هستم و در این 15 سال لحظه‌ای از تلاش و کوشش و پایداری نه ایستاده‌ام و کارنامه درخشانی از پیروزی‌ها و درخشش در بزرگترین میدان‌های مبارزه با پولاد سرد داشته‌ام و بارها در رویدادهای بزرگ جهانی همچون بازیهای المپیک، بازی‌های آسیائی و رقابت‌های جهانی با به دست آوردن مدال طلا و رتبه نخست این رویدادها گرانبهاترین مدال‌های افتخار را به سینه ملت شریف و بزرگوار ایران زمین آویخته و پرچم پرافتخار میهن را بر فراز بلندترین قله‌های بالندگی به اهتزاز درآورده و مردم جهان را واداشته‌ام که همراه ایرانیان سرود جانبخش ملی ایران را زمزمه کنند، تا آنجا که مورد تفقد رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران قرار گرفته و با پیام ایشان احساس سربلندی و غرور نمودم و در عین حال مرهون محبت‌های کلیه مسئولان محترم کشور اعم از مسئولان ورزشی و غیرورزشی، رسانه‌ها و مطبوعات شدم.

اطمینان دارم که دوستان جوان من به خوبی قادر خواهند بود که افتخارات ملی ما را بار دیگر در بازهای المپیک 2008 پکن تکرار کرده و استمرار ببخشند و به همین جهت توصیه پزشکان را می‌پذیرم.

در این رویداد هر چند که در تمام لحظه‌ها همراه و پا به پای دیگر قهرمانان ملی تلاش مضاعفی را برای به دست آوردن پیروزی قهرمانان ایرانی به عمل خواهم آورد و تمامی تجربیات و دانش را که طی این سال‌های پرمشقت آموخته‌ام در اختیار هم‌رزمانم قرار خواهم داد تا انشاء‌الله به یاری حق و با دعای مردم خوب میهن اسلامی و با تمسک به ائمه اطهار و به خصوص حضرت ابوالفضل (ع) بار دیگر برق شادمانی را در چشمان مردمی که طی این سال‌ها همیشه و به هر شکل و صورت مرا مورد توجه، تشویق، محبت و لطف خالصانه خود قرار داده‌اند مشاهده کنیم و این بار نیز همگی و یکپارچه سرود مقدس کشور پهناور اسلامی خود را در اوج شکوه و قدرت مترنم کنیم.

جناب اقای افشارزاده، ضمن عذرخواهی مجدد و تشکر از آن همه محبت پدرانه، مشفقانه و دلسوزانه که در حق من مبذول نمودید، خواهشمند است مراتب اعتذار مرا به هر نحو که صلاح می‌دانید به پیشگاه مردم شریف ورزش دوست برسانید تا در جریان قرار گرفته و موجب شرمندگیم فراهم نشود.

حسین رضازاده

فرزند خاکسار ملت ایران

تاریخ درج: 2 مرداد 1387 ساعت 20:30 تاریخ تایید: 2 مرداد 1387 ساعت 21:51 تاریخ به روز رسانی: 2 مرداد 1387 ساعت 21:48  
     
  
 
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo